logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

 

סדנאות שטח ופעילויות גיבוש למנהלים

סדנאות שטח מגבשות למנהלים

סדנת שטח מנהלים  OUTDOOR TRAINING

 

סדנאות שטח ופעילויות גיבוש למנהלים

 

בשל תקשורת לקויה עם עמיתיהם לעבודה. מנהלים ועובדים עשויים למצוא עצמם מנצלים חלקית את יכולותיהם וכישוריהם ומכאן, שתוצאות הארגון בהתאם.
יום שטח אתגרי outdoor מאפשר לעובד ולמנהל להתבונן "בזכוכית מגדלת" על הנהגת קבוצת העובדים וניהולה, תכנון, קבלת החלטות ועל עבודת הצוות ושיתוף הפעולה בין המנהלים והעובדים, במטרה לשפר את עצמם ואיכויות העבודה, הניהול והתקשורת הבינאישית ודרכי ניהול ועבודת צוות.
היום משלב למידה אינטלקטואלית והתנסויות מאתגרות במסגרת מסלול שטח אתגרי, מחוץ לסביבת העבודה השוחקת.

בד"כ, למאט סדנאות גיבוש וסדנאות ולימי כיף המתבססים, לדוגמה, על פעילויות כמו טיולי טרקטורונים פינטבול או סנפלינג".. סדנאות השטח מהות המשך הדרכתי להדרכות המבוצעות בתוך הארגון בפועל. סדנה זו באה לידי ביטוי על מנת להמחיש את התכנים הלכה למעשה בדרך חווייתית הנלמדת בארגון.

פיתוח מנהיגות מקבל ביטוי בסדנת שטח. עם המנהיגות באה האחריות והמשמעויות לכך. לפיכך, הפעילות בשטח מותאמת באופן אישי. אתגר הדרכה, בונה את התרגילים למטרות הרצויות.
( "אנו לא מאמינים במוצרי מדף…" ),

אנו מתאימים עצמנו לכל לקוח, אבל ישנם תרגילים שחוזרים על עצמם בוורסיות שונות ל"אור המטרה". תרגיל כזה, לדוגמה, הוא "כדור עף יער" – נותנים לקבוצה רשת וכדורים מתנפחים עצומים ועוד במהלך המשימה, מתחלקים לשתי קבוצות וכל מי שהכדור נפל לידו או פגע בו עובר לקבוצה המתחרה. הפעילות ביסודה שחרור אישי והסרת "מגננות" כמה שיותר ומהר..

הרבה תרגילים מבוססים על משימה מתמשכת שמדגישה : עבודת צוות, תכנון, קבלת החלטות וכמובן היכולת הבין אישית בתקשורת. מצאנו, שההשלכה של ריבוי משמות בסדנא ותחרותיות מבטעים במהרה את היכולות האישיות בזמן קצר יחסית. יש לנו תרגיל שהקבוצה מתבקשת להרים קורה ארוכה מהארץ ולגרור אותה לקיר בגובה של כשני מטרים. שם נאמר להם כי הקבוצה כולה צריכה להגיע לצדו השני של הקיר מבלי שהקורה תיגע לא בקרקע ולא בקיר, ומבלי שאיש ייגע בקיר. אם אחד מאלה היה קורה, היה עליהם להכיר בכך ולהתחיל מחדש על הקרקע. " זה תרגיל מאוד ממשי – של הובלה, משימה קבוצתית, חשיבה יצירתית ודבקות במטרה".

את סדנת השטח למנהלים אנחנו בונים בהתאם למטרות הנדרשות. במהלך הפעילות ישנן הפסקות מתודיות וקלילות לתחקור בין המשימות והחשוב מכל – הפעילות מצולמת ונערכת על ידנו למשוב מעמיק בהמשך באם נדרש.
סדנת השטח שלנו הנה כלי מקצועי הנועד לחשוף את מנהלי ועובדי החברה והמשתתפים בה לתוצאות מידיות ובטווח הבינוני והארוך.

יתרונות חברת אתגר

יעוץ ארגוני זה מקצוע. השכלנו להבין שלמידה חווייתית ( סדנת שטח ) יעילה פי כמה וכמה מאין ספור הרצאות והדרכות גם אם יהיו הטובות ביותר.

מולי פישבאום, יעוץ ארגוני ומנחה סדנאות WOW בכנסים ואירועים ייחודים. עם השלוב של "הרצאה שהיא חגיגה", תשלבי התחקור והמשובים בין המשימות – מרכיב חשוב ומהותי ליום זה ופשוט, פשוט חבל לבזבזו רק לשם ”שבירת שיגרה“. אנחנו יחד אייתכם נבנה תרגילים מותאמים לתוכן הנדרש זהו יתרוננו מול המתחרים השונים.
ליילד גישות" זה לא משחק ילדים …
מעל עשור וחצי ועד היום אתגר שותפה ביישום אסטרטגיות HR  והטמעת תהליכים ושיטות לפיתוח מנהלים וקידום הארגון.

שיטת סדנאות השטח לגיבוש המנהלים

אנו מציעים סדנה ייחודית לימודית וגם וחווייתית. הבנויה וכוללת ארבע פרמטרים עיקרים :

א. מטרות רצויות להשגה

הסדנה ממחישה את מגוון ערכים בהביטי הניהול, המנהיגות, עבודת הצוות והתקשורת הבין אישית. מעוררת חשיבה ויצירתיות ועובדת על שיתוף פעולה, גיבוש, לכידות קבוצתית והעצמה אישית וקבוצתית.

ב. משימות להטמעה

המשימות מתבצעות באופן תחרותי. את התרגילים והפעילות אנו בונים יחד לפי פרמטרים :

  1. מספר המשתתפים
  2. גילאים
  3. הטרוגניות הקבוצה
  4. וותק המשתתפים בארגון
  5. תקציב – כול הציודים ברשותנו ואנו בונים המתקנים הייחודים על פי דרישה ( חיסכון בעלויות מול ספקים  – עבורך  ).

ג. תזונה 

כחלק בלתי נפרד "אתגר הדרכה" מתאימה את סוג המזון והשתייה לפי סוג
האירוע ויכולה לספק ללקוחותיה את תפריט האירוע והגשת ארוחת גורמה כשרה
למהדרין
ועד לירידה לפרטים הקטנטנים.

ד. פאן ואטרקציות מפנקות

חברתנו מספקת את כל ציוד ההפקה הדרוש : הגברה,
תפאורה, אטרקציות רבות ומגוונות המכניסות תוכן והנאה לכל הגילאים – וזאת כמובן
בהתאמה אישית לפי בחירת הלקוח..

צילום הפעילות

חשוב לא פחות! צילום הפעילות מתבצעת תוך כדי הפעילות  (On the job training)  דבר אשר מוסיף ממדד לחוויה המתקבלת ולאופי תחקור המשימה דרך מבטו והתבוננותו של המשתתף עצמו.

הסדנא המצולמת נערכת ע"י עורך ווידיאו מטעם חברתנו. המכיר ויודע מה לצלם.
את התוצרים הדרושים הטובים והפחות… כגון : מי נטל פיקוד, מי יכול להנהיג אך פינה דרכו לאחר, מי ניסה להוביל אך נדחה, כמה תרם כל איש צוות למאמץ הקבוצתי. מי מוותר על עקשנותו למען הקבוצה. מי : כנוע, יהיר, סבלני, חמום מוח, עקבי או ותרני. לעתים רואים טינה תחרותית כשמישהו שהרעיון שלו נדחה על ידי הקבוצה כבר לא עבד כל כך קשה. וגם תגובות למשבר : מי גוער בחברו שטעותו גרמה לקבוצה כולה להיכשל, מי התנדב להוביל כשהקבוצה המותשת נאלצה להתחיל מחדש ועוד.

את התוצרים אנו הופכים לפעילות הדרכתית או ליווי אישי מעצים.

 

פניה פישר, מנהלת ההדרכה של משרד התחבורה מסבירה שכאשר מדובר בקבוצה של מנהלים בכירים השילוב של מקצועיות ופאן הוא המנצח.
"אני מנהלת מקצועית וחיפשתי הרבה זמן, ללא הצלחה, מישהו שייתן לי תחליף הולם לימי הכיף ‘המסורתיים' שאותם שאני מכנה ‘פעילות טרקטורונים'. וכאן, יצרנו ביחד עם "אתגר הדרכה" משהו שמשלב כיף ופיתוח מנהלים.